Pos İndirim Grubu

Pos İndirim Grubu

Pos İndirim Grubu Oda/Otel veya Cari/Ödenmez gibi kartlarınıza indirim grubu tanımlamayı sağlar. İndirim adı ve Genel indirim oranı yazılması yeterlidir.

Tanımlamış olduğumuz indirim grubuna bazı ürünlerde uygulamak istediğimiz genel indirim oranından farklı bir indirim yüzdesi tanımlamak istersek açılan Pos İndirim Grubu kayıt ekranı içerisinde bulunan liste üzerinde + simgesine tıklayarak departman adı, ürün adı, ürün grubu indirim yüzdesi bilgilerini ekleyebilirsiniz. Bu indirim grubu içerisinde tanımlamış olduğumuz ürünlere genel indirim oranından farklı olarak liste içerisine eklediğimiz indirim oranları yansıyacaktır.

Oda/Otel için otel programı içerisinde bu indirimi uygulamak istediğimiz Rezervasyon Kartı içerisine çift tıklayarak erişiniz. Fiyatlandır sekmesi içerisinden Pos İndirim grubunu seçebilir veya yeni tanımlama yapabilirsiniz.

Cari/Ödenmez için ise otel programı Pos modülü > Pos Kartları içerisinden indirim uygulamak istediğimiz Pos kartın içerisine çift tıklayarak erişiniz. İndirim Grubu alanından tanımlamış olduğunuz indirim grubu seçimini yapabilirsiniz.

Pos programı içerisine gelerek tanımlama işlemini tamamlandıktan sonra Müşteri Seç butonuna tıklayarak Oda/Otel veya Cari/Ödenmez ekranı üzerinden ilgili kişiyi seçerek indirim uygulayabilirsiniz.

Last updated